צור קשר ועו"ד יתקשר אליך ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
תיאור הפניה: 
Send

  
 מאמרים בענייני נזקי גוף Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, September 19, 2006

 

מה עושים כשנפגעים בתאונה בחו"ל ואיך תובעים פיצויים מהמזיק ?

*מאת עו"ד תומר בכר

 

 


למרבה הצער פגיעות בתאונות יכולות להתרחש גם כאשר אנו נוסעים לטיול בחו"ל. אמנם התאונות השכיחות ביותר הקורות בחו"ל הינן תאונות הדרכים (כמו בארץ), אולם לא מעט ישראלים מוצאים עצמם קורבן גם לתאונות אחרות כגון נפילות, החלקות, תאונות אויר, תאונות ימיות, תאונות רכבת, תאונות ספורט, תאונות עבודה ואפילו מקרים של רשלנויות רפואיות.

 

כך נוצר מצב, שבו בנוסף על כך שהנפגע נאלץ להתמודד מול הרשויות השונות לצורך קבלת הטיפולים הרפואיים המתאימים למצבו, עליו גם לדאוג לכך שיוכל בבוא העת, לתבוע את הפיצוי המגיע לו מן המזיק או הגורם לתאונה, כל זאת כאשר מדובר בסביבה זרה, ולעיתים כשהוא אינו שולט אפילו בשפה המדוברת באותה מדינה.

 

חשוב להדגיש, כי למרות שהתאונה התרחשה במדינה זרה, ברוב המקרים (כאשר מדובר במדינות מתורבתות) יוכל הנפגע לתבוע את המזיק ולקבל את הפיצוי המגיע לו, אם באמצעות המערכת המשפטית של אותה מדינה ואם באמצעות המערכת המשפטית של מדינת ישראל (במקרים מסוימים).

 

אז מה צריך לעשות לאחר שחלילה נפגעים בתאונה בחו"ל? כמובן שהדבר החשוב ביותר הוא לקבל בהקדם האפשרי את הטיפול הרפואי המתאים לפגיעה. אולם מעבר לכך, להלן מספר צעדים שיש לנקוט על מנת שיהיה קל יותר לגבש לאחר מכן, תביעה מתאימה לפיצויים:

 

  1. חשוב מאד לאסוף ולשמור תיעוד רלוונטי רב ככל שניתן, החל מתמונות של מקום האירוע, בהן ניתן לראות את הסיבה לתאונה ופרטים רלוונטיים אחרים רבים ככל שאפשר, מסמכים רפואיים, ועד לשמותיהם ופרטיהם של העדים לתאונה וכו'.

 

  1. יש לגשת לקבל טיפול רפואי מתאים ולפרט בפני המוסד הרפואי בדיוק איך קרתה התאונה – המסמכים הרפואיים שיערכו בעקבות הפנייה לקבלת הטיפול ישמשו אח"כ כמעיין עדות לכך שהתאונה אכן התרחשה במועד שנטען ובאופן שתואר שכן מדובר במסמכים שנערכו בזמן אמת ובמועד קרוב יחסית לקרות התאונה.

 

  1. רצוי מאד לשמור את כל הקבלות והמסמכים המעידים על ההוצאות הכספיות שהוצאו בעקבות התאונה כגון תשלומים לקבלת טיפולים רפואיים, נסיעות, עזרים רפואיים וכד'. ללא הקבלות הללו יהיה מאד קשה להוכיח אח"כ אילו סכומים שולמו ועל מה.

 

  1. מייד עם ההגעה חזרה לישראל כדאי ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ולהתייעץ איתו בנוגע להמשך הטיפול בתיק.

 

כאשר עולה הצורך לנהל תביעה או כל הליך משפטי אחר, במדינה זרה, על הנפגע לקחת בחשבון את העלויות הגבוהות הכרוכות בכך, בעיקר לאור המרחק של הנפגע ממקום התנהלות העניינים והצורך בניהול כל הנושא ב"שלט רחוק", לרוב באמצעות עורך דין מקומי. סיבה נוספת כמובן לעלויות הגבוהות של ניהול תביעה בחו"ל, היא בשל כך שרצוי ואף הכרחי במקרים כאלו, לשכור את שירותיו של עורך דין ישראלי, אשר ינהל את כל המעקב אחר התנהלות העניינים מול עורך הדין המקומי, ויוכל יחד איתו לתת מענה מושלם לכל הדרישות העולות על הפרק, הן בישראל והן במדינה הזרה.

 

ישנם גם מקרים מסוימים, בהם ניתן לנהל את התביעה לפיצויים בישראל. זאת כאשר לנפגע היה ביטוח בחברת ביטוח ישראלית, המכסה נזקים גופניים שנגרמו בחו"ל. בסיטואציות אלה, קל וזול יותר כמובן לנהל את התביעה, אולם עדיין יש צורך לעיתים קרובות במימון הוצאות יקרות יחסית כגון הבאת עדים מחו"ל וכד'.

 

בכל מקרה, ברור כי גם אם התיק מנוהל בישראל בלבד, וגם אם הוא מנוהל בישראל ובמדינה זרה ביחד, על הנפגע לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ואשר לו ידע בניהול הליכים שכאלה, שכן טעויות בניהול התיק עלולות להביא לכך שהנפגע למרות ההוצאות הרבות שהוציא, בסופו של דבר לא יפוצה כלל או יפוצה בסכום כסף נמוך מזה שמגיע לו באמת.

 

 

*הכותב הינו עו"ד העוסק בתחום הנזיקין וייצוג תובעים שנפגעו בתאונות.

 *האמור לעיל אינו בגדר ייעוץ משפטי ואינו יוצר יחסי עו"ד לקוח בצורה כלשהי.

  ליצירת קשר עם עו"ד תומר בכר לחץ כאן

 


 

Previous Page | Next Page
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה