צור קשר ועו"ד יתקשר אליך ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
תיאור הפניה: 
Send

  
 מאמרים בענייני נזקי גוף Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, September 19, 2006

 

איך ניתן לדעת שילדך נפגע מרשלנות רפואית במהלך לידתו ?

 

*מאת עו"ד תומר בכר

 

 

כשליש מן התביעות המוגשות לבתי המשפט בישראל בנושא רשלנויות רפואיות, הינן בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה.

 

ואולם, איך ההורים לילד שנולד עם פגיעה גופנית, יכולים לדעת מה גרם לפגיעה, והאם היא נגרמה כתוצאה מרשלנות רפואית כלשהי או לא? התשובה היא שלמרבה הצער ברוב המקרים, לא יוכלו ההורים לגלות בכוחות עצמם שילדם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך לידתו, שכן ברור שהרופאים הרשלנים לא יבואו מעצמם להורים ויודו בפניהם על כך שהתרשלנו במתן הטיפול הרפואי לילדם שזה עתה נולד, ועקב כך גרמו לו לנזקים קשים ובלתי הפיכים אשר מהם יסבול כל חייו.

 

אי הידיעה על כך שנזקיו של הילוד נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית, משמעותה כמובן שההורים לא יודעים שיש באפשרותם לפתוח בהליכים משפטיים לקבלת הפיצויים המגיעים להם ולילדם הפגוע בעקבות הנזקים שנגרמו להם. מה גם, שעל ידי כך שלא מוגשת תביעת פיצויים, הרופא והמוסד הרפואי שהתרשל במתן הטיפול, ממשיך לעבוד ולתפקד באותה הצורה וייתכן מאד שבעקבות זאת גורם נזקים רפואיים לילודים נוספים.

 

מאחר וכאמור ברוב המקרים ההורים לבדם אינם יכולים לדעת בוודאות אם התקיימה רשלנות רפואית במהלך הלידה, מומלץ מאד לכל הורה שלו ילד פגוע מלידה, לגשת ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. עו"ד שכזה, ישמע את סיפור המקרה מן ההורים, יבדוק את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים ויתייעץ בנושא עם רופא מומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות, על מנת לגבש בסופו של דבר המלצה בדבר אופן המשך הטיפול בנושא. רק אם לאחר בדיקת העניין, יסתבר שהנזקים נגרמו כתוצאה מרשלנות הרופאים, יומלץ להורים להמשיך בהליך של תביעה. לעומת זאת, אם יסתבר שלא הייתה כל רשלנות באופן טיפולם של הרופאים, הרי שהטיפול המשפטי יסתיים.

 

אשר על כן, מומלץ לכל הורה אשר יש לו ילד פגוע מלידה, לבדוק עם עו"ד מומחה לתחום הרשלנות הרפואית, את האפשרות שנזקי הגוף מהם סובל ילדו, נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית כלשהי במהלך לידתו ו/או בסמוך לה, שכן יש להניח שבמקרים רבים יסתבר שאכן רשלנות רפואית היא זו שגרמה לנזק והפיצויים במקרים אלו הינם גבוהים ביותר. את הבדיקה של הנושא רצוי לערוך בהקדם האפשרי על מנת שלא להסתכן בכך שמסמכים רפואיים רלוונטיים יאבדו, או שפרטים חשובים ישכחו מזיכרונם של ההורים.

 

 

*הכותב הינו בעל משרד עורכי דין העוסק בייצוג נפגעים בגין רשלנות רפואית בלידה.

 ליצירת קשר עם עו"ד תומר בכר לחץ כאן

 

  

 

 

Previous Page | Next Page
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה