צור קשר ועורך דין יתקשר אליך עוד היום ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
שירות מבוקש:*
תיאור הפניה: 
הפניה תועבר:*
Send

  

הצד הפלילי של דיני העבודה

חוקים הנושאים סנקציה פלילית

כיום יותר מתמיד חשופים מעסיקים להליכים פליליים בתחום דיני עבודה. חוקים רבים כוללים סנקציה פלילית במידה ונעברה עבירה עליהם וחלקם אף כוללים עונשי מאסר. עבירות על החוקים הבאים למשל עשויים לגרור סנקציה פלילית: עבירה על חוק שכר מינימום, חוק העסקת עובדים זרים, עבירה על חוק הגנת השכר, בעקבות תיקון 24 לחוק הגנת השכר. החוק למניעת הטרדה מינית למשל קובע כי אי פרסום תקנון למניעת הטרדה מינית במקום עבודה בו 25 עובדים ומעלה מהווה עבירה פלילית. למעשה ישנן כיום למעלה מ-150 עבירות הנושאות סנקציות פליליות כלפי מעסיק שעובר עבירות כנגד זכויות עובדים.

מי נושא באחריות פלילית?

חשוב לדעת כי האחריות הפלילית אינה נחה על המעסיק בלבד, בניגוד לעבר כיום ישנם גורמים נוספים בחברה אשר נושאים אף הם אחריות פלילית במקרים בהם נעברת עבירה על אחד מחוקי המגן אשר כוללים סנקציה פלילית. מדובר בבעלי תפקידים בכירים כגון מנהלי חברות, דירקטורים, מנהלי כוח אדם, חשבי שכר ואף מנהלי החברה המזמינה כאשר מדובר בעובד חברת כוח אדם.

הסנקציות הפליליות הקבועות בחקיקה

רק על מנת לסבר את האוזן, הסנקציות עליהן מדובר כוללות קנסות אשר עשויים לעיתים להגיע למאות אלפי שקלים ולתקופות מאסר בפועל, בהתאם להחלטת בית הדין ובמסגרת הסנקציה הקבועה בחוק הרלוונטי לעבירה. לדוגמא, ניכויי סכום משכרו של עובד, אשר אינו נמנה עם הניכויים המותרים לפי סעיף 25 לחוק הגנת השכר, מהווה עבירה פלילית אשר נושאת עמה סנקציה של 34,000 ₪ לעבירה.

פסקי דין בהם נקבעה סנקציה פלילית כנגד מעסיק

ב- 2008 הוטל לראשונה עונש מאסר בפועל על מנהל חברת "הדר ביטחון ושמירה" בגין אי תשלום שכר מינימום ורק לאחרונה פסק בית הדין 6 חודשי מאסר בפועל למנהל חברת האבטחה לילית שלא שילם לעובדיו שכר מינימום.

ליווי עורך דין לדיני עבודה

נשיא לשכת המסחר בתל אביב אוריאל לין כינה את מגמת החדרת הממד הפלילי לדיני העבודה, "פליליזציה של חוקי העבודה". בעוד שקיימת חשיבות רבה להרתעה אשר ענישה פלילית מספקת מפני ביצוע עבירות על חוקי העבודה ופגיעה בזכויות העובדים, מדובר במגמה אשר ללא ספק מקשה על המעסיקים. לאור מגמה זו שניכרת הן בחקיקה והן בפסיקה חובה על כל מעסיק לוודא שהוא בקיא בדיני העבודה ופועל לפיהם.

לאור המורכבות הרבה שבחוקי העבודה והקושי לביצוע מעקב שוטף של עדכוני החקיקה והפסיקה, מומלץ לכל מעסיק לקבל ייעוץ וליווי משפטי של משרד עורכי דין שמתמחה בדיני עבודה וזאת על מנת להבטיח כי לא יעמוד ביום מן הימים על דוכן הנאשמים אל מול עונשי מאסר וקנסות כבדים.

 

 

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד. אין להעתיק מאמר זה או חלקו ללא אישור בכתב ומראש (c)

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה